LAJMI I FUNDIT:

Inter dhe Napoli planifikojnë shkëmbimin Milik – Vecino

Inter dhe Napoli planifikojnë shkëmbimin Milik – Vecino
(Foto: Getty Images/Guliver)

Arkadiusz Milik do të largohet gjatë afatit kalimtar të janarit nga janari.

Reklama

Sulmuesi polak nuk është duke bërë pjesë në planet e trajnerit Gattuso, pasi ai nuk pranoi vazhdimin e kontratës.

Napoli është gati ta shes atë në janar në mënyrë që mos ta humbas me parametra zero afatin kalimtar të verës.

Kësisoj mediat italiane kanë raportuar se në garë për sulmuesin polak është futur skuadra tjetër nga Serie A, Inter.

Në këtë situatë kërkon të përfitojë Interi, që i ka ofruar Napolit shkëmbimin e polakut Milik me mesfushorin uruguaian Matias Vecino.

Ky i fundit nuk bën pjesë në planet e Contes, por vlerësohet shumë nga Gattuso, që e kërkoi edhe gjatë verës së kaluar.

Nga ky operacion të dy klubet do të dilnin të fituara, pasi Interi do të afronte një sulmues cilësor, që mund të zëvendësojë si Lukakun, ashtu edhe Lautaron, ndërsa Napoli do të afronte një mesfushor me eksperiencë në kampionatin italian. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori