Interi ka fituar me lehtësi ndeshjen derbi ndaj Romës me rezultat 3-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 34-të në Serie A.

Reklama

Ekipi i Simone Inzaghit është treguar shumë i fortë për ekipin e Jose Mourinhos, pasi ka fituar pa vështirësi, duke shkuar në një seri prej katër fitoreve radhazi.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Denzel Dumfries (30’), Marcelo Brozovic (40’) dhe Lautaro Martinez (52’) për vendasit, ndërsa Henrikh Mkhitaryan (85’) për mysafirët.

Interi fiton me lehtësi derbin ndaj Romës dhe bëhet lider në Serie A Interi fiton me lehtësi derbin ndaj Romës dhe bëhet lider në Serie A

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori turk, Hakan Calhanoglu, i cili pas dy asistime u vlerësua me notë 8.5.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për mbrojtësin e Romës, Gianluca Mancini që u notua me 6.0.

Reklama

Notat e lojtarëve

Reklama

/Telegrafi/