Inter 2-0 Empoli, nota e Veselit dhe të tjerëve (Foto)

Interi i është kthyer fitoreve në Serie A, pasi kanë mposhtur Empolin me rezultat 2-0.

Nerazzurrët kanë dominuar ndeshjen e luajtur në San Siro, duke arritur ta mposhtin me lehtësi Empolin, të cilëve ia shënuan në të dy pjesën nga një gol.

Fillimisht shënoi italiani Citadin Eder, i cili shënoi në minutën e 14-të, ndërsa goli i dytë erdhi nga Antonio Candreva, që shënoi nga afërsia në minutën e 54.

Interi i kthehet fitoreve në Serie A (Video)
Lexo po ashtu Interi i kthehet fitoreve në Serie A (Video)

Megjithatë, lojtari më i vlerësuar ishte mesfushori Roberto Gagliardini, i cili u notua me 8.7, ndërsa nota më e ulët i takoi Massimo Maccarones, që u notua me 5.9.

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Federic Veseli, luajti për 90 minuta dhe ishte ndër tre më të mirët e skuadrës së tij, duke u vlerësuar me notën 6.9. /Telegrafi/