LAJMI I FUNDIT:

Inter 1-1 Cagliari, notat e lojtarëve

Inter 1-1 Cagliari, notat e lojtarëve
Inter- Cagliari (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Interi nuk ka mundur të marr më shumë se një barazim 1-1 ndaj Cagliarit në ndeshjen e vlefshme për javën e 21-të në Serie A.

Reklama

Ekipi i Antonio Conte nuk ka mundur të këndellet as pas ndeshjes së tretë, duke lëshuar terren në shtëpi dhe barazuar me Cagliarin.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Lautaro Martinez (28’) për Interin dhe Radja Nainggolan (78’) për mysafirët.

Interi assesi të këndellet, barazon edhe me Cagliarin
Lexo po ashtu Interi assesi të këndellet, barazon edhe me Cagliarin

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori belg, Nainggolan, i cili u vlerësua me notë 7.8.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për Ferderico Dimarco që u notua me 6.0.

Inter:

Cagliari:

/Telegrafi/