LAJMI I FUNDIT:

Ikona e Britain’s Got Talent, Susan Boyle rikthehet pas 14 vitesh në skenë

Ikona e Britain’s Got Talent, Susan Boyle rikthehet pas 14 vitesh në skenë

Një ikonë e vërtetë e “Britain’s Got Talent” u rikthye në shfaqje për finalen e 2023 dhe ishte vetëm Susan Boyle.

Reklama

Po, këngëtarja skoceze e cila tha: “Unë jam 47, por kjo është vetëm njëra anë e imja”, para se të niste të interpretonte një këngë shumë të veçantë.

Duke performuar me kastin e “Les Miserables” të ëest End, Susan, tani 62 vjeçe, në duet me Lucie Jones, 32 vjeç, për “I Dreamed A Dream”, melodinë e pëlqyer që ajo këndoi për audicionin e saj të parë 14 vjet më parë.

Por Susan nuk ishte e vetmja artiste nga e kaluara, siç mund ta mbani mend edhe Lucie nga “X Factor” në atë kohë.

Të gjitha lajmet nga Susan Boyle
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Susan Boyle

Susan dukej në elementin e saj dhe shkëlqeu me një fustan blu të mbështjellë me temina, teksa goditi të gjitha notat e duhura, duke dëshmuar se nuk e humbi kurrë vokalin e veçantë.

Këngëtarja ndërkohë shpjegoi se ajo pësoi një goditje në tru vitin e kaluar.

Foto: Shutterstock

“Ndihem mirë të jem këtu”, tha ajo.

“Është shumë e veçantë për mua, prillin e kaluar pësova një goditje të lehtë dhe luftova për t’u rikthyer në skenë dhe ia kam dalë”, vazhdoi më tej ylli i famshëm.

Susan u bë me famë botërore në vitin 2009, pasi audicioni i saj në Les Mis u përhap jashtëzakonisht shumë.

Foto: Shutterstock

E njëjta gjithashtu kishte albumin debutues më të shitur të të gjitha kohërave në 2009.

Nga ana tjetër, Në BGT 2023 fitues u kurorëzua komediani Viggo Venn. /Telegrafi/

Foto: Shutterstock