Dëshironi t’i humbni kilogramët e tepërt, por palestra nuk është gjëja e parë që ju vjen në mendje.

Po, e kuptojmë këtë ndjenjë! – transmeton Telegrafi.

Për t’i lehtësuar gjërat për të gjithë personat dembelë, ekspertët kanë prezantuar një pije krejtësisht natyrale e cila ju ndihmon të humbni peshë.

Kjo pije, sipas ekspertëve, i djegë qindra kalori sepse e shpejton metabolizmin dhe rrjedhimisht kontribuon në procesin e humbjes së peshës.

Përbërësit:

– 2 lugë çaji mjaltë
– 1 lugë çaji kanellë
– 1 gotë ujë (235 ml)

Përgatitja:

Vlojeni ujin dhe pastaj shtojeni kanellën. Mbulojeni dhe lëreni ashtu deri sa të ftohet pak, por duhet të jetë mjaftueshëm e vaktë sa për ta pirë.

Pastaj shtojeni mjaltën. Por, duhet ta mbani mend se asnjëherë nuk duhet ta shtoni mjaltën kur është duke vluar sepse nxehtësia ndikon në kualitetin e saj dhe mund t’i shkatërrojë të gjitha enzimat dhe nutrientët e rëndësishëm.

Pijeni gjysmën e pijes para se të flini, ndërkaq në mëngjes pijeni gjysmën tjetër. /Telegrafi/