Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic në mënyrë indirekte i përgjigjet yllit të Juventusit, Cristiano Ronaldo, duke u kërkuar njerëzve që ‘të mos sfidojnë COVID-19 dhe të respektojnë rregullat’.

Ylli suedez i inkurajoi italianët që të mbanin ‘distancë’ dhe të mbanin maska ​​në betejën kundër coronavirusit.

Sulmuesi i Zonjës së Vjetër, Ronaldo nuk ishte i lumtur që nuk luajti kundër Barcës natën e kaluar dhe postoi foto duke thënë se ai ndihej ‘mirë dhe i shëndetshëm’.

Zaccheroni: Ndikimi i Ibras më i madh se i Ronaldos Zaccheroni: Ndikimi i Ibras më i madh se i Ronaldos

Ibrahimovic është përgjigjur indirekt duke bërë shaka se njerëzit duhet të respektojnë rregullat pasi ‘ju nuk jeni Zlatan’.

“Virusi më sfidoi dhe unë fitova. Por, ju nuk jeni Zlatan, mos e sfidoni virusin”.

“Përdorni kokën, respektoni rregullat: distancën dhe shenjën, gjithmonë. Ne do të fitojmë!”, ka shkruar Ibrahimovic në Instagram.

Ndryshe, Ibrahimovic mposhti coronavirusin, ndërsa u rikthye në formë të lartë duke shënuar dy gola ndaj Interit dhe dy gola tjerë ndaj Romës. /Telegrafi/  

View this post on Instagram

Ricorda di indossare la mascherina, mantieni le distanze e proteggi chi ti sta vicino, sempre. Vinciamo noi! @regionelombardia.official

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on Oct 29, 2020 at 5:11am PDT