Ibrahimovic: Milani thjesht u ndal

Zlatan Ibrahimovic. (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Zlatan Ibrahimovic ka thënë se Milani e ndali presionin dhe e ndali lojën në humbjen prej 3-2 nga Interi në Derby della Madonnina.

Sulmuesi veteran dhuroi një asistim dhe shënoi një gol në pjesën e parë, ashtu që Rossonerët shkuan në pushim me epërsi të dyfishtë.

Një asistim dhe një gol, Ibrahimovic tmerri i Interit në pjesën e parë
Lexo po ashtu Një asistim dhe një gol, Ibrahimovic tmerri i Interit në pjesën e parë

Mirëpo, në pjesën e dytë, Nerazzurrët u rikthyen për t’i shënuar katër gola dhe për ta fituar në tërësi takimin.

(Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

“Është vështirë të shpjegosh se çfarë ndodhi. Në pushim, i thamë vetes, 15 minutat e para pasi të kthehemi do të jenë vendimtare, ndërsa në ato 15 minuta i pranuam dy gola”.

“E ndalëm lojën, skuadra e humbi besimin, e ndalëm presionin, nuk e qarkullonim topin sa duhej. Nga goli i barazimit e tutje, gjithçka u rrënua”.

“Mendoj se shumëçka është pasojë e përvojës, sepse duhet të dish si ta kontrollosh një lojë kur je 2-0”, ka deklaruar Ibra për Sky Sport Italia. /Telegrafi/

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Granit Xhaka mesazh Arsenalit për titullin kur kanë mbetur edhe gjashtë xhiro deri në mbyllje

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll