Ish sulmuesi i Barcelonës dhe Manchester United, Zlatan Ibrahimovic beson se do të jetë një betejë mes Lionel Messit dhe Paul Pogbas të mërkurën në mbrëmje.

Dy klubet do të përballen në Old Trafford në ndeshjen e parë çerekfinale.

“Mendoj që do të jetë një ndeshje interesante për të dyja klubet”.

“Dy klubet kanë histori të madhe, janë atraktive të shikohen dhe ka lojtarë fantastik në të dyja anët”.

“Messi natyrisht e bën diferencën në çdo ndeshje që luan dhe jo nuk është ë sekret, gjë që e bën Pogba te United”.

“Mendoj që do të jetë një duel mes Messit dhe Pogbas, edhe pse është sport kolektiv, por lojtarë të tillë bëjnë diferencën dhe do të jetë internate”, ka thënë Ibra.

Ndeshja mes Manchester United dhe Barcelonës do të zhvillohet të mërkurën nga ora 21:00. /Telegrafi/