Hyka shpërthen me dy super gola në Luzern (Video)

Jahmir Hyka ka qenë vendimtar në fitoren e skuadrës së tij Luzern 3-0 ndaj Vaduzit.

Ylli i Kombëtares së Shqipërisë, arriti t’i shënoi dy gola në këtë sukses të Luzernit.

Tiranasi shënoi brenda shtatë minutave dy gola, ku fillimisht në minutën e 51-të pastaj edhe në të 58-tën.

Pas këtyre dy golave, Hyka është ngjitur në kuotën e pesë golave në kampionat si dhe ka bërë katër asistime.

Në këtë takim i plotë ishte edhe super mesfushori kosovar, Hekuran Kryeziu që nuk kalohej fare nga lojtarët e Vaduzit në mesfushë.

Ashtu si Hyka edhe Kryeziu ka pasur një paraqitje të mirë dhe u vlerësua lartë në fund të ndeshjes. /Telegrafi/

Në vitin 2017 punonte në ndërtimtari, ndërsa tani ftohet nga Kroacia për në Euro 2024: Kush është Marco Pasalic

Gjyqtari përdori një rregull që pak kush e njeh në boks gjatë humbjes së Furyt nga Usyk

Davide Ancelotti duket se po largohet nga Real Madridi - ka ofertën në tavolinë

Ka dyshime se Guardiola dhe De Bruyne kanë gjetur klubin e ri - do të shkojnë atje së bashku në vitin 2025

Arne Slot u tregon drejtuesve të Liverpoolit emrat e katër lojtarëve rreth të cilëve dëshiron të ndërtojë ekipin e tij

Dalin pamjet nga reagimi i Tyson Furyt në zhveshtore pas humbjes nga Oleksandr Usyk