Një film rreth striptisteve që interpretohet edhe nga Jennifer Lopez është ndaluar në Malajzi për shkak të ‘përmbajtjes së tepruar dhe të pahijshme’.

Malajzia e ka konsideruar “Hustlers” të Lorene Scafaria shumë vulgare për audiencën.

Bordi i censurimit të filmit në vend tha se gjokset e zhveshura, vallet erotike dhe skenat që paraqesin drogë e bënë atë ‘jo të përshtatshëm për shfaqjen publike’.

Filmi Hustlers (Foto: YouTube)

Square Box Pictures, kompania që bën shpërndarjen e filmit “Hustlers” në Malajzi, konfirmoi ndalimin e mediave sociale.

Përveç këtij filmi, Malajzia në fillim të këtij viti censuroi edhe skenat e seksit ‘gay’ në Rocketman.

Jennifer Lopez tregon sfidat e dhimbshme që kaloi për rolin e saj në "Hustlers" Jennifer Lopez tregon sfidat e dhimbshme që kaloi për rolin e saj në "Hustlers"

Filmi, i cili interpretohet edhe nga Conhent Wu dhe Julia Stiles së bashku me Lizzo dhe Cardi B në role më të vogla, është i bazuar në një histori të vërtetë dhe është frymëzuar nga një artikull i ‘New York Magazine’, që u bë viral në vitin 2015.

View this post on Instagram

OFFICIAL ANNOUNCEMENT We regret to inform you that Hustlers movie release has been cancelled as it has been banned in Malaysia. We deeply apologize for the inconveniences caused to our beloved followers, fans of the movie, medias and partners. A special shout-out to @presenceparis @reebokmalaysia @benefitmalaysia @flyproject.co @thenictionary @acutabovegroup @restylemy @tgvpictures and other medias involved. We certainly appreciate all the love and support from our fans and movie lovers for this title; yet it’s our loss that we are unable to carry on. Our sincere apologies that we have let you down. Nevertheless, we hope to bring you more exciting movies in the near future with your continuous support. Thank you 🙏🏻

A post shared by Square Box Pictures (@squareboxpicturesmy) on Sep 19, 2019 at 8:36am PDT

BBFC (Bordi Britanik i Klasifikimit të Filmit) i dha filmit “Hustlers” certifikatën 15 (asnjë i ri nën 15 vjeç nuk mund të blejë një video ose të shohë një film me këtë vlerësim në një kinema) për shkak të ‘lakuriqësisë së seksualizuar, referencave të forta seksuale, keqpërdorimit të gjuhës dhe të drogës”.

“Hustlers” ngazëlleu audiencat në Festivalin e Torontos, që njihet si një nga festivalet më prestigjioze dhe më të mëdha të filmit në botë.

Filmi u quajt si ‘qesharak, emocionues, fuqizues, dhe në momente i frikshëm’, gjersa performanca e aktores Lopez po cilësohet si më e mira qysh nga filmi i njohur i saj, “Out of Sight”.  /Telegrafi/