Mbrojtësi i Gjermanisë, Mats Hummels, ka pranuar gabimet e ekipit në ndeshjen ndaj Meksikës.

Hummels thotë se ekipi luajti keq në fazën mbrojtëse.

Por, shqetësimi i tij është sulmi me shumë lojtarë, që përveç është rrezik i madh, por edhe nuk sjell fryte.

“Mbulimi jonë nuk ishte aq i mirë shpesh herë dhe unë me Boatengun kemi mbetur shpesh vet në mbrojtje”.

Foto: Getty Images

“Ishim të paralajmëruar nga ndeshjet miqësore. Ne luajtëm njëjtë sikurse ndaj Arabisë Saudite vetëm ndaj një kundërshtari më të mirë”.

“Nëse shtatë ose tetë lojtarë sulmojnë atëherë është e qartë se fuqia sulmuese është më e madhe”.

“Por, kjo është një gjë për të cilën unë shpesh kam folur në brendësi. Kjo shpesh nuk sjell fryte”, deklaroi Hummels pas takimit. /Telegrafi/