0Shares

E mbani ndoshta mend ndeshjen e parë të Kroacisë ku fitoi nga Nigeria 2-0.

Një fitore e bukur dhe një këmbë e mbarë për Kroacinë në këtë Kampionat Botëror.

Sulmuesi i Milanit, Nikola Kalinic, ishte në bankë në ndeshjen kundër ‘Super shqiponjave’.  Trajner i Kroacisë, Zlatko Dalic, e ka ftuar të futet në lojë në minutën e 85-të, por që ai refuzoi.

Kalinic kishte thënë se nuk po ndjehet mirë nga një dhimbje në shpinë, por që pastaj u kuptua që kjo nuk qëndronte.

Nikola Kalinic ime Kroacinë në ndeshjen paly-off ndaj Greqisë (Getty Images)

Në vend të tij u fut në lojë Marko Pjaca, duke luajtur për disa minuta në ndeshjen hapëse.

Të nesërmen trajneri me federatën morën vendim që ai të përjashtohet nga Kombëtarja për arsye disiplinore.

Konfirmohet zyrtarisht përjashtimi i Kalinicit nga Kroacia – Katër yjet e mëdha që u përjashtuan nga kombëtaret në mes të Kampionatit Botëror Konfirmohet zyrtarisht përjashtimi i Kalinicit nga Kroacia – Katër yjet e mëdha që u përjashtuan nga kombëtaret në mes të Kampionatit Botëror

Kroacia aktualisht mund të ketë vetëm një numër 9 natyral, si Mario Mandzukic, por që kanë marr rezultat të jashtëzakonshme.

Kalinic që ka kaluar nga Fiorentina te Milani, në fillim të edicionit të kaluar.

Veprimet e tij në ndeshje ndaj Nigerisë, do ta lënë atë pa medalje të Kampionatit Botëror, e që ka gjasë që të jetë e artë.

Kalinic i uron fat bashkëlojtarëve pas përjashtimit nga kombëtarja, vetëm Modric dhe Corluka nuk ia kthejnë sms-in Kalinic i uron fat bashkëlojtarëve pas përjashtimit nga kombëtarja, vetëm Modric dhe Corluka nuk ia kthejnë sms-in

Kalinic e ka humbur vendin në listën lojtarëve që do të kthehen në legjenda të futbollit kroat. /Telegrafi/ 

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)