Houstoni poshtëron Clevelandin në shtëpi, pësojnë edhe Warriors e Spurs (Video)

Ndeshje kryesore e natës së mbrëmshme në NBA ishte mes Cleveland Cavaliers dhe Houston Rockets.

Skuadra nga Teksasi ka shënuar fitore të thellë me 32 pikë epërsi 88-120.

Chris Paul me 22 pikë 11 asistime e tetë kërcime ishte më efikasi tek vendasit, ndërsa me paraqitje të mirë u dalluan edhe Ryan Anderson me 21 pikë dhe Geraald Green me 17 të tjera.

Isaiah Thomas me 12 pikë dhe JR Smith me shifër të njëjtë ishin më efikasit tek nënkampionët e NBA që tani rrezikojnë ta humbasin edhe pozitën e tretë në Lindje.

Humbje ka pësuar edhe kampioni në fuqi i NBA-së, Golden State Warriors në udhëtim tek Denver Nuggets 115-108.

Will Barton me 25 pikë dhe Gary Harris me 16 të tjera ishin më meritorët për këtë fitore të Nuggets.

Në anën tjetër Kevin Durant shënoi 31 pikë dhe Steph Curry 25 të tjera por që nuk ishin të mjaftueshme për fitore.

Befasi tjetër ishte edhe fitorja e Utah Jazz në shtëpinë e San Antonio Spurs me rezultat 120-111.

Fundori spanjoll Ricky Rubio zhvilloi një ndeshje mbresëlënëse me 34 pikë dhe nëntë asistime në këtë triumf të Jazz.

Sacramento Kings – Dallas Mavericks 99:106

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes