Mesfushori i Borussia Monchengladbach, Jonas Hofmann ka thënë se plani i lojës së Interit ishte që t’ia çonte topin sulmuesit belg Romelu Lukaku, ndërsa rezultatin e cilësoi si të drejtë.

Interi dhe Monchengladbach barazuan me rezultat 2-2 në ndeshjen e parë të grupeve të Ligës së Kampionëve.

Pas barazimit, Hofmann zbuloi se ishte e vështirë për të ndaluar belgun Lukaku, i cili ishte cak i gjithë topave të Interit dhe i ndihmoi ata të marrin një pikë.

Triler në Giuseppe Meazza, Interi merr një pikë në fund ndaj Monchengladbachut Triler në Giuseppe Meazza, Interi merr një pikë në fund ndaj Monchengladbachut

“Interi provoi 99 për qind të kohës për t’i dhënë topin Lukakun, ai e ul atë dhe lejon që ekipi të ngrihet në fushë”, ka thënë fillimisht Hofmann për faqen zyrtare të klubit.

Reklama

“Ishte e vështirë për ne të vendosnim gjithnjë dy lojtar tek ai, një përpara dhe një prapa. Por në fund të fundit, mendoj se puna që bëmë ishte e shkëlqyeshme”.

Reklama

“Në përgjithësi, besoj se e merituam pikën që fituam”, përfundoi gjermani. /Telegrafi/