LAJMI I FUNDIT:

Hodgson kërkon saktësi para golit

Hodgson kërkon saktësi para golit

Bosi i Anglisë, Roy Hodgson, ka thënë se lojtarët e tij duhet që të jenë më konkret para portës.

Hodgson thotë se ekipi i tij duhet të përgatitet mirë për Islandën dhe të mos i lë asgjë rastit.

Reklama

“Unë frikësohem se ndeshja ndaj Islandës do të ngjasojë me atëo të grupit. Suksesi i tyre është i bazuar në mbrojtje të fortë dhe punë ekipore”.

“Unë e njoh trajnerin e tyre dhe zëvëndëstrajnerin, ata i përgatisin mirë ekipet e tyre. Ne duhet të përmirësohemi, sidomos para golit, aty duhet të jemi vrastarë”, potencoi Hodgson. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori