LAJMI I FUNDIT:

Higuan hesht kritikët duke ia siguruar fitoren Inter Miamit me një supergol nga goditja e dënimit

Higuan hesht kritikët duke ia siguruar fitoren Inter Miamit me një supergol nga goditja e dënimit

Sulmuesi argjentinas, Gonzalo Higuain ka gjetur golin e parë me Inter Miamin në Mayor League Soccer.

Higuain u transferuar gjatë verës te Inter Miami pas prishjes konsensuale të kontratës me Juventusin.


Megjithatë, fillimi i tij me klubin nën pronësi të David Beckham nuk ishte më i mirë dhe Higuain u kritikua për formën e tij.

Debutim për t’u harruar: Makthi i Higuan në ndeshjen e parë në MLS, humb penalltinë dhe përleshet me lojtarët kundërshtarë
Lexo po ashtu Debutim për t’u harruar: Makthi i Higuan në ndeshjen e parë në MLS, humb penalltinë dhe përleshet me lojtarët kundërshtarë

Por, tani ish-sulmuesi i Real Madridit dhe Chelseat ka heshtur kritikët me golin e tij të parë te Inter Miami.

Argjentinasi shënoi një supergol nga goditja e dënimit në minutën e 81-të të ndeshjes.

Ky gol ia siguroi fitoren Inter Miamit ndaj New York Red Bulls me rezultat 2-1. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi zbulon se çfarë e dobëson skuadrën e tij përpara ndeshjes me PSG-në

Xavi zbulon se çfarë e dobëson skuadrën e tij përpara ndeshjes me PSG-në

Liga e Kampionëve
PSG-së i rikthehen dy yje, por i mungon një tjetër për ndeshjen e dytë me Barcelonën

PSG-së i rikthehen dy yje, por i mungon një tjetër për ndeshjen e dytë me Barcelonën

Liga e Kampionëve
Barcelona në hall të madh, pesë lojtarë të rëndësishëm mund ta humbasin ndeshjen e parë gjysmëfinale në LK

Barcelona në hall të madh, pesë lojtarë të rëndësishëm mund ta humbasin ndeshjen e parë gjysmëfinale në LK

Liga e Kampionëve
Chelsea ndryshon kontratat e Mudryk dhe Enzos - zbulohet se kur skadojnë ato tani

Chelsea ndryshon kontratat e Mudryk dhe Enzos - zbulohet se kur skadojnë ato tani

Premier League
Shfaqet një emër befasues për ta drejtuar Liverpoolin, u shkarkua në mars dhe tani mund ta marrë drejtimin e gjigantit anglez

Shfaqet një emër befasues për ta drejtuar Liverpoolin, u shkarkua në mars dhe tani mund ta marrë drejtimin e gjigantit anglez

Premier League
Real Madridi publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e dytë me Man Cityn

Real Madridi publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e dytë me Man Cityn

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori