Një akrobat ka habitur të gjithë kur u hedh me parashutë nga 4 mijë metra lartësi, duke “vozitur” motoçikletën nëpër ajër.

Bëhet fjalë për Gunter Schachermayr i cili ishte ulur në motoçikletën e tipit Vespa, me të cilën nuk hezitoi të hidhet nga aeroplani, transmeton Telegrafi.

Akrobati austriak shihet duke bërë rrotullime me motoçikletë, duke bërë të dukej sikur është duke vozitur nëpër asfalt. Por, në një moment ai e lëshon motoçikletën dhe hapë parashutën.

Raportohet se është motoçikleta ka pasur parashutë, me qëllim që të mos shkakton viktima në rast se bie me shpejtësi të madhe në tokë. /Telegrafi/