LAJMI I FUNDIT:

Het-trik i Enis Bardhit, Maqedonia e Veriut fiton thellë ndaj Armenisë

Het-trik i Enis Bardhit, Maqedonia e Veriut fiton thellë ndaj Armenisë

Maqedonia e Veriut ka marr një fitore të rëndësishme si mysafir ndaj Armenisë me rezultat 4-0, në kuadër kualifikimeve për Kampionatin Botëror Katar 2022.

Reklama

Kjo fitore i mbanë në garë për vendin e dytë që dërgon në play-off për Kampionatin Botëror.

Aleksandar Trajkovski hapi rezultatin e ndeshjes, kur shënoi në minutën 22-të për 1-0.

Goli i dytë u shënua nga Enis Bardhi me një goditje të bukur jashtë zonës (2-0), rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë sërish ishte mesfushori shqiptar që shënoi për 3-0 nga pika e bardhë.

Milan Ristovski shënoi për 4-0, duke i dhënë fund dilemave për fituesin.

Krejt në fund Bardhi kompletoi het-trikun në kohën shtesë për rezultatin 5-0.

Maqedonia ka 15 pikë në vendin e dytë, një më shumë se Rumania që ka një ndeshje më pak të zhvilluar./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

Superliga
Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Ligue 1
Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik  të gjyqtarëve në Angli

Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik të gjyqtarëve në Angli

Premier League
Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Premier League
Kalo në kategori