LAJMI I FUNDIT:

Hertha Berlin mbret i transferimeve në Bundesligë – bleu katër lojtarë në vlerë 78 milionë euro

Hertha Berlin mbret i transferimeve në Bundesligë – bleu katër lojtarë në vlerë 78 milionë euro

Matheus Cunha është transferimi i fundit i Hertha BSC, duke e quar në katër numrin e ardhjeve me harxhime 78 milionë euro.

Reklama

Drejtori sportiv, Michael Preetz, ishte i pari që konfirmoi zyrtarisht nënshkrimin e ri nga RB Leipzig.

Sipas “Sky”, kryeqytetasit do të paguajnë rreth 15.5 milionë euro dhe bonuset për brazilianin.

Më herët kishin nënshkruar Krzysztof Piatek, Santiago Ascacíbar dhe Lucas Tousart.

Santiago Ascacibar ishte transferimi i parë, kur u ble nga Stuttgart për mbi 10 milionë euro.

Pas tij erdhi Lucas Tousart nga Lyon, ku mesfushori kushtoi 24.5 milionë euro.

Ndërsa në ditën e djeshme u prezantua edhe blerja më e madhe e klubit, jo vetëm në këtë afat, por në vitet e fundit.

Sulmuesi polak, Krystof Piatek, kaloi nga Milani te Hertha për 27 milionë euro.

Hertha aktualisht është në vendin e 13-të me 22 pikë dhe për këtë vit synim e ka qëndrimin në Bundesligë.

Klbubi nga kryeqyteti pritet të bëjë investime tjera të mëdha gjatë verës. /Telegrafi/  

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Premier League
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Ferizaj siguron barazhin, ndërsa Dukagjini do luajë në Evropë

Ferizaj siguron barazhin, ndërsa Dukagjini do luajë në Evropë

Superliga
Barazojnë Gjilani e Ballkani, fiton Drita

Barazojnë Gjilani e Ballkani, fiton Drita

Superliga
Kalo në kategori