LAJMI I FUNDIT:

Heroic janë skuadra e parë që sigurojnë finalen në turneun e CS:GO – BLAST Premier Spring Final

Heroic janë skuadra e parë që sigurojnë finalen në turneun e CS:GO – BLAST Premier Spring Final
(Foto: HLTV)

Ekipi danez Heroic është finalisti i parë në turneun e CS:GO në Uashington.

Reklama

Heroic kanë arritur që ta mposhtin ekipin brazilian Imperial, për të kaluar në finale të BLAST Premier Spring Final.

Ndeshja e cila ishte shumë interesante, përfundoi me rezultat të përgjithshëm 2-1 me mapa në të mirë të Heroic, ku mapi i tretë shkoi në vazhdime.

Heroic tani e pret fituesin e ndeshjes G2 – Vitality në finalen e madhe.

Ndeshja finale do të zhvillohet nesër (e diel) duke filluar nga ora 20:30.

Fituesi i këtij turneu do të marr me vete çmimin prej 200.000 dollarësh, si dhe do të sigurojë pjesëmarrjen në turneun BLAST Premier World Final 2023. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Ndërkombëtare
Kalo në kategori