Sulmuesi i Lyonit, Moussa Dembele ka bërë një dedikim të veçantë të fitores së tyre në çerekfinale ndaj Manchester Cityt

Lyoni ka arritur të befasojë të gjithë duke mposhtur Manchester Cityn me rezultat 3-1 në ndeshjen çerekfinale të Ligës së Kampionëve dhe duke kaluar tutje.

Golat në këtë përballje u shënuan nga Maxwel Cornet (24’) dhe Moussa Dembele (79’, 87’) për Lyonin, ndërsa Kevin de Bruyne (69’) për Cityn.

Trajneri i Lyonit, Rudi Garcia: Krenar me lojtarët e mi, fituam betejën taktike Trajneri i Lyonit, Rudi Garcia: Krenar me lojtarët e mi, fituam betejën taktike

Pas ndeshjes, Dembele u shpall si më i miri i takimit dhe mori çmimin nga organizatorët.

Megjithatë, sulmuesi francez pas ndeshjes pati një dedikim të veçantë për fitoren, të cilën ia dedikoi bashkëlojtarin e tij, Tino Kadewere, i cili mungoi.

“Vëllai im Tino kjo fitore është për ju, jini të fortë vëllai im!”, ka shkruar Dembele në profilin e tij në Twitter.

Tino mungoi ndaj Cityt pasi javën e kaluar grupe kriminale ia vranë vëllain dhe ai kishte udhëtuar drejt Zimbabwe për varrim. /Telegrafi/