LAJMI I FUNDIT:

Heroi argjentinas Martinez ndjek shembullin e Di Marias dhe bën tatuazh Kupën e Botës

Heroi argjentinas Martinez ndjek shembullin e Di Marias dhe bën tatuazh Kupën e Botës
(Foto: Getty/Instagram)

Emiliano Martinez e ka publikuar një fotografi të tatuazhit të ri në këmbën e tij që është trofeu i Kupës së Botës, për të përjetësuar në trupin e tij triumfin e Argjentinës në Katar.

Portieri i Aston Villas luajti çdo minutë në skuadrën e Lionel Scalonit, e cila pas humbjes së papritur në ndeshjen e parë nga Arabia Saudite, u rikuperua për të arritur deri në finale, ku fitoi pas ekzekutimit të penalltive ndaj Francës.

Padyshim që Martinez ka zënë vend në historinë e futbollit argjentinas për heroizmat e tij, sidomos në mbrojtjen e penalltive. Megjithëse mënyrat e tij të festuarit janë kritikuar.

Sido që të jetë, për ta nderuar suksesin e madh të vitit 2022, portieri ka vendosur ta vizatojë në trupin e tij trofeun e famshëm.

Reklama

30-vjeçari ka shpërndarë fotografi në rrjetet sociale gjatë kohës duke e bërë tatuazhin dhe më pas e ka treguar suksesin.

Edhe bashkëlojtari i tij, Angel Di Maria, ka bërë një tatuazh të madh të trofeut në kofshën e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Imran Amiti
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori