LAJMI I FUNDIT:

Henry Cavill konfirmon largimin nga roli i Supermanit

Henry Cavill konfirmon largimin nga roli i Supermanit

James Gunn dhe Henry Cavill po ashtu njoftuan në rrjetet sociale të mërkurën nuk do të jetë në rolin si Superman në projektin e radhës për super heroin.

Reklama

“Peter Safran dhe unë kemi një plan DC gati, për të cilin nuk mund të jemi më shumë në Hënë; ne do të jemi në gjendje të ndajmë disa informacione emocionuese rreth projekteve tona të para në fillim të vitit të ri”, ndau Gunn, bashkë-shefi i ri i DC Studios, në Twitter.

“Ndër ata që janë në propozim është Superman. Në fazat fillestare, historia jonë do të fokusohet në një pjesë të mëparshme të jetës së Supermenit, kështu që personazhi nuk do të luhet nga Henry Cavill”.

Henry Cavill si “Superman”

“Por ne sapo patëm një takim të mrekullueshëm me Henryn dhe ne jemi fansa të mëdhenj dhe folëm për një sërë mundësish emocionuese për të punuar së bashku në të ardhmen”.

Cavill po ashtu të mërkurën njoftoi se së fundmi kishte një takim me Gunn dhe Safran, ku u vendos që ai të mos përsëriste rolin e tij si Superman.

Henry Cavill nuk do të jetë më pjesë e “The Witcher”, fansat e serialit janë tërbuar për zëvendësimin
Lexo po ashtu Henry Cavill nuk do të jetë më pjesë e “The Witcher”, fansat e serialit janë tërbuar për zëvendësimin

“Është një lajm i trishtuar të gjithë”, shkroi Cavill. “Në fund të fundit, nuk do të kthehem si Superman. Pasi më thanë nga studio të njoftoja rikthimin tim në tetor, përpara punësimit të tyre, ky lajm nuk është më i lehtë, por kjo është jeta”.

Aktori vuri në dukje se “James dhe Peter kanë një univers për të ndërtuar” dhe i uroi “universit të ri fatin më të mirë e më të lumtur”.

Ai falënderoi fansat për mbështetjen e tyre të palëkundur ndër vite dhe vuri në dukje se Superman nuk po shkon askund dhe ajo që përfaqëson personazhi është ende e vërtetë.

“Radha ime për të veshur pelerinën ka kaluar, por ajo që përfaqëson Superman nuk do ta bëjë kurrë. Ka qenë një udhëtim argëtues me ju të gjithë, e tutje e lart”, theksoi Henry.

Në tetor, artisti britanik zbuloi gjithashtu se ai nuk do të luajë më në ” The Witcher” të Netflix. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Henry Cavill (@henrycavill)