Eden Hazard është ambientuar më shpejt se që është menduar tek skuadra e tij e re, Real Madridi.

Ylli belg është njëri nga transferimet më të mëdha në këtë afat kalimtar të verës.

Transferimi i tij te Real Madridi është pritur me shumë skepticizëm pasi Hazard do të duhet të zëvendësoj Cristiano Ronaldon, i cili u transferua te Juventusi vitin e kaluar.

Formacioni me transferimet më të shtrenjta këtë afat kalimtar - Nga Hazard, te De Jong e Hernandez Formacioni me transferimet më të shtrenjta këtë afat kalimtar - Nga Hazard, te De Jong e Hernandez

Megjithatë, Hazard ka arritur të tregojë vlerat e tij dhe të ambientohet shpejt tek klubi mbretëror nga Santiago Bernabeu.

Një video e postuar në Twitter ka filluar të bëjë bujë të madhe me formën e treguar dhe cilësitë e sulmuesit belg në javën e parë si lojtar i Realit.

Hazard pritet ta marr numrin 23 te Real Madridi, ka një arsye interesante Hazard pritet ta marr numrin 23 te Real Madridi, ka një arsye interesante

Hazard shihet teksa me driblimet e tij po iu bënë shumë telashe bashkëlojtarëve të tij, teksa nuk mungojnë as golat.

Kjo formë e Hazardit po shihet në përgatitjet para-sezonale të Real Madridit, ndërsa ndeshja e parë e tij me Mbretërit do të jetë më 20 korrik. /Telegrafi/