Hasi: Gjithçka përfundoi pas 17 minutash

Besnik Hasi ka pranuar se mbrojtja e Legia Varshavës ishte tmerrësisht e keqe në humbjen prej 6-0 nga Borussia Dortmundi.

Trajneri shqiptar nuk e ka fshehur hidhërimin me lojtarët e tij pas turpërimit në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Skuadra polake pranoi tre gola për 17 minuta dhe nuk mundi më të rikthehej në lojë.

Fitore me rekord për BVB-në ndaj Legias së Besnik Hasit
Lexo po ashtu Fitore me rekord për BVB-në ndaj Legias së Besnik Hasit

“Pas 17 minutash, ndeshja mori fund. Ishte shumë frustuese. Ishte një katastrofë”.

“U përpoqëm të shmangnim pranimin e më shumë golave në gjysmën e dytë, por nuk ia dolëm. U mbrojtëm shumë keq”, ka deklaruar Hasi pas takimit.

Legia është pjesë e Grupit F, ku pos Dortmundit, do të ndeshet edhe me Real Madridin dhe Sportingun e Lisbonës. /Telegrafi/

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Arsenali mendon ofertat për Guimaraes dhe Luiz – kjo pasi alternativa kryesore e tyre pëlqen Barcelonën dhe Bayern Munichun

Driblim që ta kujton

Driblim që ta kujton "Fenomenin" - Mbappe turpëroi lojtarin kundërshtar

“Nuk ishte gabim i Araujos, ishte meritë e imja” – Barcola kthehet të flas për momentin vendimtar në ndeshjen Barcelona-PSG