LAJMI I FUNDIT:

Hamilton merr ofertë prej 71 milionë eurosh për kontratë të re me Mercedesin

Hamilton merr ofertë prej 71 milionë eurosh për kontratë të re me Mercedesin
(Foto: Getty)

Lewis Hamilton ka marrë një ofertë sensacionale prej 71 milionë eurosh për të nënshkruar kontratë njëvjeçare me Mercedesin, 90 për qind të të cilës do ta paguante blerësi potencial i Manchester Unitedit, Sir Jim Ratcliffe dhe kompania e tij, Ineos.

Reklama

Shtatë herë fituesi i Formula 1 ka kontratë deri në fund të sezonit të ardhshëm, nga e cila përfiton rreth 46 milionë euro në vit.

Mirëpo, sipas Sportune, britanikut i është ofruar qëndrimi te Mercedesit – pa e përfshirë bonusin prej 25 milionë eurosh për fitimin e titullit – por me një rritje enorme në pagën bazë.

(Foto: Formula 1/Getty)
Renditen 10 pilotët me fitimet më të mëdha në Formula 1 nga të gjitha kohërat - Schumacher i pakonkurrencë
Lexo po ashtu Renditen 10 pilotët me fitimet më të mëdha në Formula 1 nga të gjitha kohërat - Schumacher i pakonkurrencë

Kjo ofertë vjen pasi Hamilton pati sezonin më të keq në karrierën e tij në Formula 1 duke mos arritur ta fitonte asnjë garë.

Ka pasur spekulime se 38-vjeçari do të largohej nga Mercedesi pas përfundimit të kontratës, megjithëse trajneri ekipor, Toto Wolff, beson në qëndrimin e tij.

(Foto: AFP/Getty)
Njeriu më i pasur i Britanisë së Madhe fillon procedurat për blerjen e Manchester United
Lexo po ashtu Njeriu më i pasur i Britanisë së Madhe fillon procedurat për blerjen e Manchester United

Sponsor i Mercedesit është kompania Ineos e Sir Jim Ratcliffe që besohet se do ta paguajë 90 për qind të kontratës së tij. 70-vjeçari i ka kryesuar titujt me lajmin se dëshiron ta blejë Manchester Unitedin nga familja Glazer. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori