LAJMI I FUNDIT:

Hajduku i Ismajlit dhe Tahirajt i shënoi gol qesharak Belupos së Alidemajt

Hajduku i Ismajlit dhe Tahirajt i shënoi gol qesharak Belupos së Alidemajt

Hajduk Spliti e ka mposhtur Slaven Belupon në mënyrë qesharake në kuadër të javës së 13-të në ligën e Kroacisë.

Reklama

Skuadra e Ardian Ismajlit dhe Francesco Tahirajt fitoi 2-0 ndaj asaj të Festim Alidemajt që u inkuadrua në lojën në minutën e 78-të.

Goli i parë u shënuan nga Hajdku në minutën e 14-të me anë të Jairos, e që me kaq përfundoi edhe pjesa e parë.

Pjesa e dytë ishte shumë qesharake, pasi lojtarët e Slaven Belupos menduan se kishin shënuar gol, derisa këtë habi të tyre e shfrytëzoi Hajduku për të shënuar për 2-0 me anë të Josip Juranovic (74’).

Hajduk Spilit është aktualisht në vendin e parë me 27 pikë, derisa Belupos është në të fundit me dhjetë sosh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Kalo në kategori