Haaland i shënon dy herë Bayern Munichut për nëntë minuta – goli i parë nga distanca

Haaland i shënon dy herë Bayern Munichut për nëntë minuta  – goli i parë nga distanca

Erling Braun Haaland po vazhdon të shkëlqejë me fanellën e Borussia Dortmundit.

A në derbin e Gjermanisë, ka shënuar dy herë brenda nëntë minutash.

Fillimisht norvegjezi gjeti rrjetën pas një goditje nga jashtë zonës në minutën e 2-të.

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i dytë. Haaland shënoi me një goditje për 2-0.

Por ishte Robert Lewandowski ai që ngushtoi shifrat në minutën e 27-të.

Aktualisht Borussia po fiton si mysafir me rezultat 2-1. /Telegrafi/

Kërkesa e çuditshme e Tuchel për lojtarët e Bayernit para derbit në Bernabeu

Gjyqtari italian, Orsato nuk mundi t’i ndalë lotët pas ndeshjes PSG-Dortmund

Real Madridi fton legjendën e Bayernit në ndeshjen e Ligës së Kampionëve, pasi Bavarezët e përbuzën ish-yllin e tyre

Inteligjenca Artificiale parashikon fituesit e Ligës së Kampionëve për vitet e ardhshme – Arsenali nuk e fiton kurrë

Bellingham u pyet se kush është lojtari më i mirë me të cilin ka luajtur, ai zgjedh dy

Barcelona është e hapur për oferta për të gjithë skuadrën – përveç pesë lojtarëve