LAJMI I FUNDIT:

Guns n’Roses me video nderuese për Chapecoenses me hitin “Knockin on Heavens Door” pas tragjedisë ajrore (Video)

Guns n’Roses me video nderuese për Chapecoenses me hitin “Knockin on Heavens Door” pas tragjedisë ajrore (Video)

Rock grupi legjendar, Guns n’Roses ka nderuar klubin brazilian Chapecoenses pas tragjedisë ajrore që ndodhi në Medellin të Kolumbisë.

Reklama

77 persona ndërruan jetë pas tragjedisë ajrore në Medellin të Kolumbisë, ku u rrëzua aeroplani i klubit Chapecoenses e ku vdiqën shumica e lojtarëve dhe stafit drejtues të klubit brazilian bashk me 22 gazetarë.

Dhe kjo tragjedi ashtu siç ka prekur gjithë botën, ka prekur edhe legjendarët Guns n’Roses të cilët shpesh kanë performuar në Brazil, shkruan Telegrafi.

TE GJITHA lajmet rreth Chapecoenses dhe tragjedise ajrore ne Medellin
Lexo po ashtu TE GJITHA lajmet rreth Chapecoenses dhe tragjedise ajrore ne Medellin

Në faqen zyrtare në Twitter grupi ka publikuar një video kompilacion të përgatitur ku shihet logoja duke u transofrmuar në logon e klubit brazilian.

Në prapavijë është hiti “Knockin’ on Heavens Door” që është ‘cover’ i realizuar nga grupi nga hiti i Bob Dylan i vitit 1973.

Kjo video ka emocionuar tej mase brazilianët të cilët kanë falënderuar rock grupin për këtë respekt që u ka bërë në kujtim të të dashurëve të tyre. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë

"Boll se le nam" - Bledi Mane dhe Nita Latifi përballen në studio pas debateve virtuale

Magazina
Adriana Matoshi publikon fotografi me bikini nga pushimet në Egjipt

Adriana Matoshi publikon fotografi me bikini nga pushimet në Egjipt

Magazina
Momenti i sikletshëm kur fansi nuk ia lëshon dorën Dafina Zeqirit në skenë

Momenti i sikletshëm kur fansi nuk ia lëshon dorën Dafina Zeqirit në skenë

Magazina
Banesa iu përfshi nga zjarri, Mihrije Braha flet për ngjarjen

Banesa iu përfshi nga zjarri, Mihrije Braha flet për ngjarjen

Magazina
Efi Dhedhes flet për sherrin me Zhaklin Lekatarin në prapaskenë gjatë një spektakli të Big Brother VIP Albania

Efi Dhedhes flet për sherrin me Zhaklin Lekatarin në prapaskenë gjatë një spektakli të Big Brother VIP Albania

Magazina
Tifozja e Kroacisë, Ivana Knoll rikthehet në rrjete sociale me një vallëzim provokues

Tifozja e Kroacisë, Ivana Knoll rikthehet në rrjete sociale me një vallëzim provokues

Magazina
Kalo në kategori