LAJMI I FUNDIT:

Guardiola u detyrua t’i kërkonte falje Agueros pas komentit të tij në konferencën për shtyp

Guardiola u detyrua t’i kërkonte falje Agueros pas komentit të tij në konferencën për shtyp

Ish-sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero ka folur për kohën kur Pep Guardiola u detyrua të kërkonte falje pas diçkaje që tha në një konferencë për shtyp.

Aguero, 35 vjeç, luajti për Cityn nga viti 2011 deri në vitin 2021, ku shënoi gjithsej 184 gola në 275 paraqitjet e tij për klubin nga Etihad.


Pas ndarjes me skuadrën gati tre vjet më parë, Aguero kaloi te gjiganti i La Ligas, Barcelona. Megjithatë, u detyrua të tërhiqej vetëm disa muaj pasi u bashkua pasi pësoi një sulm në zemër në moshën 33-vjeçare.

Pavarësisht se karriera e tij u ndërpre pasi u diagnostikua me aritmi kardiake dhe kishte një stimulues kardiak, koha e tij në lojën profesionale ishte e shkëlqyer me dekadën e tij në City që ishte periudha e tij më e suksesshme në nivelin më të lartë.

“Ndjeja sikur po mbytesha” – Aguero kthehet të flas për ndeshjen që pas saj ndaloi së luajturi futboll
Lexo po ashtu “Ndjeja sikur po mbytesha” – Aguero kthehet të flas për ndeshjen që pas saj ndaloi së luajturi futboll

Gjatë kohës së tij në Etihad Stadium, ish-lojtari i Atletico Madrid siguroi pesë tituj të Ligës Premier, një Kupë FA, gjashtë Kupa të Ligës dhe tre Community Shields.

Duke folur për CLANK, Aguero reflektoi në fazat e fundit të karrierës së tij në City, ku u hap në kohën kur Guardiola u detyrua t’i kërkonte falje sulmuesit legjendar argjentinas.

“Në një ndeshje kundër Stoke shënova 2 gola dhe pas konferencës për shtyp ai tha diçka si: “Më pëlqyen golat e tij, por dua që ai të punojë më shumë për ekipin”. Aty nisi pak tensioni”, ka thënë fillimisht Aguero.

“Të nesërmen shkova të flisja me të, e pyeta pse nuk më kishte thënë dhe më kërkoi falje”, përfundoi sulmuesi argjentinas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Bundesliga

"Ai nuk vrapon shumë, por kur e prek topin e vëren çfarë niveli ka" - Camavinga tregon lojtarin më të mirë me të cilin është përballur

La Liga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
Alarmohen skuadrat e mëdha angleze, Brentford ulë për 42 milionë euro çmimin e Ivan Toneyt

Alarmohen skuadrat e mëdha angleze, Brentford ulë për 42 milionë euro çmimin e Ivan Toneyt

Premier League
Xavi tregon si ndryshoi Barcelona pas vendimit të tij, ka disa fjalë edhe për El Clasicon

Xavi tregon si ndryshoi Barcelona pas vendimit të tij, ka disa fjalë edhe për El Clasicon

La Liga
Kalo në kategori