Pep Guardiola, trajneri i Manchester City, ka folur sot për mediat në prag të ndeshjes ndaj Tottenhamit.

Ai është ndalur në kandidatët për titull, duke i parë si të barabarta gjashtë skuadra.

“Manchester City, Liverpool, Tottenham, Manchester United, Chelsea dhe Arsenal. Skuadra e Chelsea humbi ndaj United dhe “Reds” në finale, por kanë luajtur mjaft mirë. Të gjitha ekipet janë përforcuar”.

Pep Guardiola. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

“Edhe ne kemi bërë një punë të mirë në afatit kalimtar”.

“Sterling? Si ai ka pesë apo gjashtë në Ligën Premier. Çdo skuadër pretendente për titull ka një kampion të tillë”.

Raheem Sterling . (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

“Ky kampionat është i jashtëzakonshëm. Në debutim realizoi tri gola dhe dëshiron gjithnjë më shumë”, ka thënë Guardiola. /Telegrafi/