LAJMI I FUNDIT:

Guardiola përsëri do të shpenzojë shumë për përforcimin e mbrojtjes

Guardiola përsëri do të shpenzojë shumë për përforcimin e mbrojtjes
Caglar Soyuncu. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Manchester City nuk e ka nisur mirë këtë edicion në Ligën Premier.

Reklama

Kampionët në fuqi të Anglisë kanë mbetur 11 pikë mbrapa liderit Liverpool dhe janë të tretit në tabelë me Leicesterin që është në pozitën e dytë.

Problemi më i madh për Cityn është qendra e mbrojtjes dhe për këtë trajneri Pep Guardiola po mendon të përforcohet në janar.

Mediat angleze kanë raportuar se kampioni anglez ka gjetur mbrojtësin që duan ta transferojnë në Etihad Stadium.

Cağlar Söyüncü. (Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

Fjala është për anëtarin e Leicester Cityt, Caglar Soyuncu i cili këtë edicion është ndër mbrojtësit më të mirë në Angli dhe është dëshira e madhe e Pep Guardiolës.

City është gati të shpenzojë rreth 55 milionë funte për transferuar 23-vjeçarin në radhët e veta.

Megjithatë një gjë e tillë do të jetë shumë e vështirë, duke parë momentin e mirë që po kalon Leicesteri.

‘Dhelprat’ janë duke kaluar nëpër një formë të shkëlqyeshme dhe nuk duan të largojnë asnjë nga lojtarët titullarë gjatë afatit kalimtar të janarit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Bundesliga
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Ndërkombëtare
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Kishte shpresuar në ftesë nga Kosova, Edvin Kuç ftohet prej Malit të Zi

Kishte shpresuar në ftesë nga Kosova, Edvin Kuç ftohet prej Malit të Zi

Përfaqësueset
Kalo në kategori