LAJMI I FUNDIT:

Guardiola merr vendim pozitiv: Pranon kërkim-faljen e Toures

Guardiola merr vendim pozitiv: Pranon kërkim-faljen e Toures
Reklama

Pep Guardiola ka folur mbi situatën e krijuar mes tij dhe Yaya Toures.

Mesfushori nga Bregu i Fildishtë nuk ka luajtur asnjë takim zyrtar me skuadrën e tij që prej emërimit të trajnerit spanjoll në krye të skuadrës, pasi ka pasur përplasje komentesh mes tij dhe agjentit të futbollistit.


Megjithatë, Toure ka kërkuar falje gjatë ditës së sotme tek trajneri dhe skuadra, duke u deklaruar i gatshëm të kthehet dhe ta ndihmoj klubin dhe kjo është pritur mirë nga Guardiola, i cili ka thënë që tani vetëm duhet të përqendrohet.

Yaya Toure dorëzohet, i kërkon falje klubit dhe Guardiolës (Foto)
Lexo po ashtu Yaya Toure dorëzohet, i kërkon falje klubit dhe Guardiolës (Foto)

“Yaya është prezent në të gjitha takimet tona dhe të gjitha seancat tona të trajnimit”, ka thënë Guardiola për mediat angleze, përcjell Telegrafi.

“Fola me të dhe kjo është e mirë, kjo është e gjitha. Tani ne duhet të përqendrohemi”, përfundoi trajneri portugez. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Ndërkombëtare
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Serie A
Kalo në kategori