LAJMI I FUNDIT:

Guardiola dëshiron me çdo kusht transferimin e Kroosit dhe Suarezit

Guardiola dëshiron me çdo kusht transferimin e Kroosit dhe Suarezit

Pep Guardiola ka plane të mëdha për skuadrën e tij të re, Manchester City.

Këto plane të trajnerit spanjoll përfshijnë nënshkrimin e mesfushorit të Real Madridit, Toni Kroos dhe sulmuesin e Barcelonës, Luis Suarez.


Sipas Daily Mirror, ish-trajneri Bayern Munichut është në kërkim për të aktivizuar klauzolën e lirimit prej 63 milionë euro për lirimin e Kroosit nga  Real Madrid, në mënyrë për të rritur mundësitë e tij në mesfushë.

Lexo më shumë: Lajmet e fundit nga Transferimet

Guardiola kishte punuar tashmë me njërin nga të shquarit e Euro 2016, në kohën sa ishte në Bayern Munich, me 26-vjeçari që besohet gjithashtu se dëshiron që të ribashkohet me ish-trajnerin e tij.

Menaxheri i ri i Cityt mund të sulmojë edhe ish-klubin e tij, Barcelonën për Luis Suarezin, edhe pse skuadra kampione e Spanjës e vlerëson me 85 milionë funte fituesin e ‘Pichichit’ dhe kjo mund të jetë pengesë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Bundesliga
Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Premier League
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset
Vendimi skandaloz i gjyqtarit tërboi lojtarët e Man Cityt, Haaland e humbi plotësisht durimin gjatë dhe pas ndeshjes

Vendimi skandaloz i gjyqtarit tërboi lojtarët e Man Cityt, Haaland e humbi plotësisht durimin gjatë dhe pas ndeshjes

Premier League
Ten Hag ka humbur mbështetjen e disa lojtarëve në dhomën e zhveshjes

Ten Hag ka humbur mbështetjen e disa lojtarëve në dhomën e zhveshjes

Premier League
Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori