LAJMI I FUNDIT:

Gruaja nga Maryland gabon duke blerë një tjetër biletë lotarie, fiton 50,000 dollarë

Gruaja nga Maryland gabon duke blerë një tjetër biletë lotarie, fiton 50,000 dollarë

Një grua nga Maryland ka fituar një lotari me çmim prej 50 mijë dollarëve kur ajo aksidentalisht kishte blerë biletën e gabuar gërvishtëse nga një makineri shitëse.

Reklama

Gruaja 43-vjeçare nga Salisbury u tha zyrtarëve të Lotarisë në Maryland se ishte duke përdorur makinën shitëse të lotarisë vetë-shërbyese në Royal Farms në Salisbury kur u përpoq të blinte një biletë gërvishtëse prej 1.89 eurove (2 dollarë) dhe bleu aksidentalisht një biletë prej 18.90 eurove (20 dollarë) e cila ja fitoj çmimin prej 47.2 mijë eurove (50 mijë dollarë).

“I thashë vetes: ‘Sapo humba 20 dollarë’, tha gruaja, raporton UPI, transmeton Telegrafi.

Lojtarja tha se zhgënjimi i saj u kthye në ngazëllim kur zbuloi se bileta të cilën ajo e bleu ishte në fakt një biletë fituese prej 47.2 mijë eurove (50 mijë dollarë).

Fituesja tha se ishte ende në shok kur vizitoi selinë e lotarisë për të marrë çmimin e saj të enjten.

Ajo tutje deklaroi se nuk ka ende ndonjë plan se çfarë do të bëjë me fitimet e saj. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Pronari tregoi një truk të zgjuar me të cilin e bindi qenin të dilte për shëtitje

Pronari tregoi një truk të zgjuar me të cilin e bindi qenin të dilte për shëtitje

Fun
Dalin në ankand shishet e mbushura me

Dalin në ankand shishet e mbushura me "uiskin skocez më të vjetër në botë" - çmimi për shishe është 11,500 euro

Interesante
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
'A është normale kjo?': Nëna e re amerikane mbetet e shtangur kur vajza e saj ngre kokën, ‘bën zhurmë’ dhe fillon të zvarritet

'A është normale kjo?': Nëna e re amerikane mbetet e shtangur kur vajza e saj ngre kokën, ‘bën zhurmë’ dhe fillon të zvarritet

Interesante
15 vendet që kanë ekzistuar 100 vite më parë, por që nuk ekzistojnë më (Foto)

15 vendet që kanë ekzistuar 100 vite më parë, por që nuk ekzistojnë më (Foto)

Interesante
Kalo në kategori