LAJMI I FUNDIT:

Gruaja ndan trukun sekret për të siguruar një rresht të tërë për veten në një fluturim

Gruaja ndan trukun sekret për të siguruar një rresht të tërë për veten në një fluturim

Chelsea Dickenson e cila drejton faqen cheapholidayexpert.com zbuloi disa truqe udhëtimi për të marrë një rresht të tërë në aeroplan.

Reklama

Mënyra e parë është të fluturosh me një person tjetër. Një person duhet të rezervojë ulësen e rreshtit dhe tjetri dritaren, duke e lënë ulësen e mesme bosh. Pasagjerët e tjerë nuk ka gjasa të zgjedhin ulësen e mesme, kështu që nëse fluturimi nuk është i plotë mund të lihet bosh.

Dickenson tha: “Kur zgjidhni vendet tuaja, zgjidhni një rresht bosh dhe në vend që të uleni së bashku, zgjidhni vendin e dritares në vendin e rreshtit. Udhëtarët e vetëm kanë shumë më pak gjasa të zgjedhin një vend në mes të dy të huajve, që do të thotë se ju po rritni shanset tuaja për të pasur një vend më të rehatshëm”.

Dickenson i tha MailOnline: “Të kesh të gjithë rreshtin për veten është vetëm një komoditet shtesë – në fakt, është saktësisht e njëjta hapësirë ​​që do të kishit nëse fluturonit në ofertën e klasës së biznesit të British Airways për Evropën, kështu që është një mënyrë e shkëlqyer për të marrë maksimumin për paratë tuaja”.

Dickenson tha: “Lajmi i shkëlqyeshëm në lidhje me këtë hile është se nëse dikush rezervon vendin midis jush, nëntë herë nga 10 do të jetë shumë i lumtur të lëvizë në rresht ose në dritaren në mënyrë që të mund të uleni me partnerin tuaj të udhëtimit”.

@cheapholidayexpert

This actually works!! Row to yourself travel hack 💺✨ #cheaptravel #budgettravel #travelhack #britishairways

♬ original sound – Chelsea Dickenson

Videoja ka qenë jashtëzakonisht e popullarizuar në TikTok me 298 mijë njerëz që e kanë parë deri më tani. Dickenson gjithashtu ndau një tjetër hile për të marrë një rresht të tërë për veten dhe grupin tuaj udhëtues.

Ajo tha se udhëtarët mund të provojnë të rezervojnë një vend në rreshtin 13 pasi udhëtarët e tjerë paragjykues shpesh shmangin atë zonë të uljes. Sidoqoftë, hilja e rreshtit 13 ka më pak të ngjarë të funksionojë pasi shumë aeroplanë e kalojnë rreshtin 13 sidoqoftë pasi udhëtarët e urrejnë aq shumë. Ryanair dhe linja ajrore gjermane Lufthansa janë vetëm dy nga linjat ajrore që nuk kanë një rresht 13 në aeroplanët e tyre.

Një këshillë tjetër për të marrë një rresht bosh është të hipni në aeroplan të fundit. Njerëzit duhet të presin ndërsa udhëtarët e tjerë nxitojnë të hipin. Pasi të gjithë të jenë në bord, pasagjeri i fundit do të jetë në gjendje të shohë nëse ka ndonjë rresht të zbrazët të ulëseve dhe të ketë një shans të mirë për ta marrë atë vetë.

Nëse udhëtarët rezervojnë një fluturim afër datës së udhëtimit, ata do të kenë një ide më të mirë se sa i zënë është avioni. Vendet e dritareve dhe rreshtave janë zakonisht vendet më të njohura ndërsa ulja pranë daljes së urgjencës do t’u japë udhëtarëve hapësirë ​​shtesë për këmbët. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Këto janë shenjat që tregojnë se ka përjetuar orgazmën

Këto janë shenjat që tregojnë se ka përjetuar orgazmën

Intimitet dhe Pasion
Është hapur vetëm dy vite më parë: Hoteli më i mirë në botë për vitin 2023

Është hapur vetëm dy vite më parë: Hoteli më i mirë në botë për vitin 2023

Çfarë të vizitosh
Lëshoni frenat: Qe se si duhet të lirojnë zëra gratë – kështu i eksitojnë burrat

Lëshoni frenat: Qe se si duhet të lirojnë zëra gratë – kështu i eksitojnë burrat

Intimitet dhe Pasion
Zgjidheni problemin me aromën e kanakarit shtëpiak: Është aq e thjeshtë - përbërësit i keni në shtëpi!

Zgjidheni problemin me aromën e kanakarit shtëpiak: Është aq e thjeshtë - përbërësit i keni në shtëpi!

Kujdesi për kafshët
Çfarë shihni së pari në foto - qenin apo fytyrën? Testi zbulon shumë për karakterin dhe të ardhmen tuaj

Çfarë shihni së pari në foto - qenin apo fytyrën? Testi zbulon shumë për karakterin dhe të ardhmen tuaj

Lifestyle
Si ta lidhim kravatën: Udhëzime hap pas hapi

Si ta lidhim kravatën: Udhëzime hap pas hapi

Stil
Kalo në kategori