Antoine Griezmann ka folur pas fitores 2-1 ndaj Danimarkës, ka shtoi se skuadra ishte e përgatitur për më të keqen, duke ditur se më herët kishin humbur përballje me danezët.

Reklama

Grezimann që asistoi tek goli fitores, e dinte se ndaj Danimarkës nuk ishte e lehtë, pasi kishin humbur në tri ndeshjet e fundit.

“E dinim se do të ishte një ndeshje e komplikuar, humbëm tre herë në Ligën e Kombeve kundër Danimarkës, por sot luajtëm mirë, si skuadër, kush hyri bëri mirë, ishte një fitore e mirë”, deklaroi ylli francez.

Tani Griezmann ka 26 asistime për Francën, njësoj si Zidane dhe për këtë ai ndihet krenar.

Reklama

“Jam shumë krenar për këtë, por vazhdoj të mendoj për punën si ekip, si në mbrojtje ashtu edhe në sulm. Të gjithë kemi bërë një punë të jashtëzakonshme, të gjithë jemi të kënaqur me këtë kualifikim”, deklaroi Griezmann.

Reklama

Franca pas dy fitoresh ka siguruar kualifikimin në raundin e eliminimit direkt në Kupën e Botës Katar 2022. /Telegrafi/