LAJMI I FUNDIT:

Granit Xhaka vihet në siklet nga Frimpong kur ia bën pyetjen për Arsenalin

Granit Xhaka vihet në siklet nga Frimpong kur ia bën pyetjen për Arsenalin

Jeremie Frimpong dhe Granit Xhaka janë futur live në Instagram për të festuar titullin me ndjekësit e të parit në rrjetin social.

Bayer Leverkusen u shpall kampion në Bundesliga për herë të parë pas 120 vitesh, duke mposhtur 5-0 Werder Bremenin në kuadër të javës së 29-të.


Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson
Lexo po ashtu Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Derisa kanë mbetur edhe pesë xhiro nga përfundimi i sezonit, Farmaceutikët ia dolën të bënin mrekulli në këtë sezon, duke mposhtur Bayern Munichun në garë.

Frimpong ishte futur live në Instagramin e tij, ndërsa ka ftuar më pas edhe Granit Xhakën që t’i bashkohet.

“Urime djali jem”, nëna e uron Granit Xhakën pas triumfit në Bundesliga - përqafim edhe nga gruaja dhe vajzat
Lexo po ashtu “Urime djali jem”, nëna e uron Granit Xhakën pas triumfit në Bundesliga - përqafim edhe nga gruaja dhe vajzat

Në video, ylli i Leverkusenit i kërkon Xhakës që t’u thotë ndjekësve të tij që ata e kanë fituar titullin kampiond eh se ai kishte shkuar nga Arsenalit për të arritur këtë objektiv.

Mesfushori shqiptar që realizoi një gol nga afro 30 metra në këtë takim vetëm qeshte, duke e pohuar atë që thoshte bashkëlojtari i tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Kalo në kategori