LAJMI I FUNDIT:

“Urime djali jem”, nëna e uron Granit Xhakën pas triumfit në Bundesliga – përqafim edhe nga gruaja dhe vajzat

“Urime djali jem”, nëna e uron Granit Xhakën pas triumfit në Bundesliga – përqafim edhe nga gruaja dhe vajzat

Bayer Leverkusen është kurorëzuar me titullin e kampionit në Bundesliga për sezonin 2023/24 pas një sezoni të jashtëzakonshëm.

Në një ndeshje të mbajtur në “BayArena”, Granit Xhaka ishte një nga yjet e mbrëmjes, teksa kontribuoi me një gol në fitoren bindëse 5:0 ndaj Werder Bremenit.


Festa pas ndeshjes në dhomat e zhveshjes ishte euforike dhe të çmendur, ku lojtarët dhe stafi teknik shpërthyen në festime për arritjen e madhe të skuadrës. Pas festave në stadium, erdhi momenti që lojtarët të ndanë gëzimin me të dashurit e tyre.

I lagur i tëri në birrë, Granit Xhaka u dërgon mesazh tifozëve të Leverkusenit
Lexo po ashtu I lagur i tëri në birrë, Granit Xhaka u dërgon mesazh tifozëve të Leverkusenit

Blick Sport ka ndarë një video që tregon momente të ngrohta familjare, ku midis tyre është edhe Granit Xhaka i cili shihet duke u përqafuar me nënën e tij, bashkëshorten dhe dy vajzat e tij.

Ky ishte një moment i veçantë jo vetëm për suksesin profesional të Xhakës, por edhe si një festim i bashkimit familjar.

Vlen të theksohet në historikun e kampionatit që Leverkuseni ka treguar një formë të pakrahasueshme këtë sezon, duke mos pësuar asnjë humbje në asnjë nga garat në të cilat ka marrë pjesë, duke u shpallur të merituar kampionë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

Përfaqësueset
Kalo në kategori