Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, ka sulmuar rëndë analistët Alan Shearer dhe Danny Murphy, që dikur kanë qenë futbollistët ndër më të njohur në Ligën Premier.

Mesfushori shqiptar është pyetur nga mediat zvciërane nëse analistët që janë legjenda të Ligës Premier kanë të drejtë për kritikat e tyre.

Të gjitha lajmet e fundit rreth Granit Xhakës Të gjitha lajmet e fundit rreth Granit Xhakës

Xhaka nuk ka mundur të mbajë nervozën e tij me ta, dhe ka përdorur fjalë injoruese ndaj tyre.

“Unë urrej kur njerëzit më gjykojnë pa më njohur. Gjithmonë këta ekspertët… ahh…”.

“Cila është analiza e këtyre ekspertëve? Çka të them unë? Ata nuk e shohin realiteitn tonë, më vjen keq, kalojmë në pyetjen tjetër”, u shpreh Xhaka për Tagesanzeiger. /Telegrafi/