Edin Dzeko i dërgoi në delir bashkëlojtarët dhe tifozët e Romës me golin e shënuar në sekondat e fundit kundër Bolognas.

Rezultati ishte i barabartë (1-1) në minutat shtesë kur sulmuesi boshnjak pranoi një harkim nga Lorenzo Pellegrini dhe ua siguroi tri pikë Giallorossëve.

Roma në sekondat e fundit të ndeshjes arrin ta mposht Bolognan Roma në sekondat e fundit të ndeshjes arrin ta mposht Bolognan

Natyrisht që festa në kampin e tij ishte e jashtëzakonshme, por atmosferë të ngjashme kishte edhe në shtëpinë e lojtarit.

View this post on Instagram

Family 🍀 📸 @lauragozziphotography 💫

A post shared by Amra Džeko (@amra_silajdzic) on Sep 12, 2019 at 12:43am PDT

Gruaja e tij, Amra, së bashku me fëmijët e kanë ndjekur ndeshjen përmes televizorit dhe kur 33-vjeçari shënoi, atmosfera ishte mbresëlënëse.

Në rrjetet sociale është shpërndarë një video nga gëzimi i fëmijëve të Dzekos dhe gruas së tij, modeles së njohur boshnjake. /Telegrafi/