Goli spektakolar i Kristjan Asllanit ndaj të rinjve të Romës

(Foto: Instagram/kristjan_asllani)

Ekipi i të rinjve të Empolit ka pësuar humbje prej 3-1 nga Roma në sfidën e vlefshme për kampionatin Primavera.

Pjesa e parë nuk prodhoi gola, ndërsa Giallorossët kaluan në epërsi përmes një autogoli në minutën e 58-të.

Ishte talenti shqiptar Kristjan Asllani që shënoi një gol spektakolar nga gjuajtja e lirë në minutën e 67-të.

Megjithatë, Empoli nuk arriti të mbahej në vazhdim, pasi Roma shënoi edhe dy gola për ta konsoliduar primatin në renditje.

Ky ishte goli i tretë sezonal i mesfushorit 18 vjeçar, i cili synon të përfshihet në ekipin e parë të skuadrës së tij që po përpiqet të rikthehet në Serie A për edicionin e ardhshëm. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës