Kevin Durant do të jetë anëtar i Brooklyn Nets sezonin e ardhshëm, ku së bashku Kyrie Irving do të përpiqet të fitojë titullin e kampionatit të NBA-së.

Golden State Warriors kanë vendosur që ta pensionojnë edhe fanellën me numrin 35, të cilën për vite me radhë e ka veshur basketbollisti amerikan.

“Gjersa unë jam një nga njerëzit kryesorë në klub, askush nuk do të vesh fanellën me numrin 35 te Golden State”, tha pronari i klubit amerikan, Joe Lacob.

View this post on Instagram

1️⃣7️⃣. 3️⃣5️⃣ #dubs

A post shared by 35 (@easymoneysniper) on Nov 21, 2017 at 10:17pm PST

Durant arriti në Warriors në verën e viti 2016 dhe çdo vit luajti në finalet e ligës ” The National Basketball Association”.

Ai në finale nuk arriti të kishte shumë paraqitje pasi që ka lënduar ligamentin e gjurit gjera “luftëtarët” pësuan humbje kundër Toronto Raptors.

Netsi do të jetë klubi i tretë në karrierën e 30-vjeçarit para se të arrijë në Warriors, luajti për Oklahoma City Thunders. /Telegrafi/