LAJMI I FUNDIT:

Gjuajtje me armë zjarri në një aheng në Prizren – arrestohet i dyshuari

Gjuajtje me armë zjarri në një aheng në Prizren – arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një person pasi i njëjti ka shtënë me armë zjarri në një aheng familjar në lagjen Arbana në Prizren.

Reklama

Në njoftim thuhet se nga i dyshuari është gjetur një armë dhe pistoletë me gaz.

“Me datë 20 Korrik 2022 rreth orës 21:00 ,  Stacionit Policor Prizren VERI është informuar se në një gazmend familjar në lagjen Arbana, Prizren, ka të shtëna me armë zjarri”, thuhet në komunikatën për media.

“Posa është marr informata, patrulla policore e Stacionit Policor Prizren-Veri ka shkuar në vend ngjarje. Nga policia është identifikuar personi që ka shtënë në ajër  si dhe është gjet një armë , pistoletë me gaz”.

Kundër të dyshuarit është filluar procedura penale për veprat “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim i paautorizuar i armëve” dhe  “Përdorimi i armës apo mjetit të rrezikshëm”.

Tutje, bëhet e ditur se arma është sekuestruar dhe i dyshuari me urdhër të prokurori është dërguar në mbajtje policore për 48 orë.

“Për të vetëdijësuar qytetarët, policia disa herë ka pasur aktivitete promovuese me moton ‘Festo me zemër, jo me armë’ dhe përsëri ju bën thirrje qytetarëve që të mos përdoren armët e zjarrit sepse rrezikoni vetën dhe të tjerët”.

“Përdorimi i armës, qoftë edhe për gazmend, shkakton rrezik për qytetarët, andaj Policia e Kosovës  është përkushtuar fuqishëm që veprimet e tilla të mos tolerohen”. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Komandanti i KFOR-it, gjenerali Ristuccia: Po të mos ndërhynim në veri, tani do të mbanim zi për të vdekurit

Komandanti i KFOR-it, gjenerali Ristuccia: Po të mos ndërhynim në veri, tani do të mbanim zi për të vdekurit

Lajme
Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Politikë
Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Lajme
Serbët lokalë obligohen të protestojnë në Zveçan

Serbët lokalë obligohen të protestojnë në Zveçan

Lajme
Mbytet turistja gjermane në kanionin e Langaricës, shpëton bashkëshorti

Mbytet turistja gjermane në kanionin e Langaricës, shpëton bashkëshorti

Lajme
Në Komunitetin Politik Evropian, Osmani flet për zhvillimet në Kosovë

Në Komunitetin Politik Evropian, Osmani flet për zhvillimet në Kosovë

Lajme
Kalo në kategori