LAJMI I FUNDIT:

Gjithçka rreth turneut të CS:GO me vlerë 425.000 dollarë – BLAST Premier Spring Final

Gjithçka rreth turneut të CS:GO me vlerë 425.000 dollarë – BLAST Premier Spring Final

Një tjetër ngjarje e CS:GO do të zhvillohet në Shtetet e Bashkuara, Uashington, më pak se një javë pas përfundimit të turneut të kaluar IEM Dallas.

Reklama

Turneu do të zhvillohet duke filluar nga data 7 qershor, ku do të garojnë gjithsej tetë skuadra.

BLAST Premier Spring Final do të jetë ngjarja e fundit LAN në CS:GO, para fillimit të pushimeve të verës.

Skuadrat do të garojnë për një grup çmimesh prej 425.000 dollarësh, ku 200.000 prej tyre shkojnë për vendin e parë.

Gjithashtu fituesi i këtij turneu, siguron pjesëmarrjen në turneun BLAST Premier World Final 2023, që do të mbahet më vonë këtë vit.

Këto janë tetë skuadrat që do të marrin pjesë në këtë turne: Vitality, Heroic, FaZe, G2, Cloud9, Astralis, Complexity, Imperial. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Serie A
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori