Eksperimentimi me një prerje të keqe flokësh ose me ngjyrën e keqe të flokëve është diçka që mund të ndodhë për secilin nga ne, madje edhe të famshmëve. Të kesh një ekip personal stilistësh nuk garanton se do të arrish stilin e përsosur. Sakrificat që ata duhet të bëjnë për rolet dhe artin e tyre, në përgjithësi, na sjellin në përfundimin se të qenit një njeri i famshëm dhe i njohur në të gjithë botën mund të jetë i rrezikshëm për flokët tuaj të ardhshëm.

Bright Side hasi në disa fotografi që tregojnë në mënyrë të përsosur se eksperimentet me pamjen nuk përfundojnë gjithmonë mirë, edhe nëse jeni një person i famshëm.

Reklama

Uma Thurman

Nja dy vjet më parë, aktorja befasoi fansat e saj duke i prerë flokët e saj dhe duke i bërë të errëta. Megjithatë, disa muaj më vonë, Thurman u kthye përsëri në flokët e saj bjonde, pasi kishte parë që eksperimenti i saj me pamjen nuk ishte ishte edhe mjaft i suksesshëm.

Reklama

James Franco

Për rolin e tij në film, “I am Michael”, flokët e errëta të James Francos duhej të lyejheshin në bjonde për një periudhë kohe. Fatmirësisht për fansat e tij që e pëlqyen më shumë stilin natyror të aktorit, Franco u kthye përsëri në stilin e tij fillestar menjëherë pas kësaj.

Reklama

James Franco ndryshon pamjen e tij mjaft shpesh dhe ndonjëherë kjo ndodh për shkak të marrëzive. Për shembull, për rolin e tij në filmin “Zeroville”, aktori rruajti kokën. Më vonë, ai u shfaq me një tatuazh të pazakontë në kokë në një ngjarje sociale. Tifozët e aktorit vazhduan të mendojnë nëse tatuazhi ishte i vërtetë apo jo, por më vonë, Franco rrëfeu në faqen e tij në Instagram se ishte një vizatim i përkohshëm.

Reklama

Kate Hudson

Vitin e kaluar, aktorja rruajti kokën për rolin e saj në filmin me buxhet të ulët të Sias, ”Sister”. Asnjëherë më parë Hudson nuk e ka eksploruar një vështrim të tillë. Ajo ka vite që ka ngjyrosur flokët e saj me një ngjyrë më të lehtë.

Reklama

John Travolta

Ka më shumë raste kur burrat rruajnë kokën tullac sesa gratë, kjo është arsyeja pse ne priremi të befasohemi më pak duke parë burra pa flokë. Sidoqoftë, kur John Travolta ndryshoi stilin e tij në këtë mënyrë, kjo tronditi paksa fansat e tij. Filmi, “From Paris with Love” u publikua në vitin 2010 dhe aktori ishte tullac.

Alicia Keys

Kjo këngëtare nuk ka frikë të eksperimentojë me guxim me flokët e saj – ajo tashmë i ka bërë disa herë gërshetat e saj shumëngjyrëshe si dhe ka provuar stile të ndryshme flokësh asimetrike dhe të shkurtra. Por akoma, kur Keys vendosi të ndryshojë stilin e saj përsëri në vitin 2013, shumë nga fansat e saj u befasuan. Njerëzit po e krahasonin këngëtaren me personazhe të filmave të animuar.

Reklama
Reklama

Adam Levine

Frontmeni i “Maroon 5” dikur vendosi të bëhej biond dhe ne jemi të lumtur të themi që dukej në rregull. Sidoqoftë, duhet të pranojmë që Lavine duket më mirë me flokë të errëta. Ai tashmë është kthyer në stilin e tij të flokëve origjinal.

Shia LaBeouf

Aktori vendosi të rriste flokët dhe të lëshonte mjekër. Dhe duket se ai mund ta ketë tepruar me flokët e tij sepse qysh atëherë, ai ka qenë i veshur me një bishtalec të gjatë.

Cara Delevingne

Puna si modele është plot befasi: një ditë do t’i bëni flokët tuaj kaçurrela dhe ditën tjetër, të njëjtat kaçurrela duhet të drejtohen. Për më tepër, nëse vendosni të provoni veten si aktore, numri i eksperimenteve me pamjen tuaj rritet edhe më shumë. Për shembull, Cara Delevingne duhej të rruante kokën për rolin e një vajze që ishte e sëmurë nga kanceri. Në ditët e sotme, flokët e saj po rriten, por kush e di, mbase ajo do të duhet të përsërisë të njëjtin vështrim për hir të artit!

Reklama
Reklama

Anne Hathaway

Anne Hathaway vendosi të bëhej bjonde në vitin 2013 – kjo është koha kur ajo preu flokët e saj të gjatë dhe i lyeu. Sidoqoftë, ca vite më vonë, ajo u kthye në flokët e saj të zakonshëm të errët që i përshtaten asaj në mënyrë perfekte. Kohët e fundit, Anne vendosi të eksperimentojë përsëri me pamjen e saj. Në filmin “Serenity” që u publikua këtë vit, ajo u shfaq përsëri me flokë bjonde. Gjë e mirë është që flokët e saj qëndruan gjatë kësaj here!

David Beckham

Ky atlet nuk ka frikë të eksperimentojë me flokët e tij – ne e kemi parë atë me pikat kryesore dhe madje edhe me gërsheta. Dhe për mendimin tonë, gërshetat i përshtaten atij më së paku. Sidoqoftë, Beckham ende arrin të duket mahnitëse me ta!

Reklama
Reklama

Jake Gyllenhaal

Aktori rruajti flokët para se të xhironte filmin “End of Watch” ku luajti rolin e një polici. Sidoqoftë, roli nuk kërkonte shumë ndryshime drastike nga “Gyllenhaal” – mbase ai thjesht i dëshironte ato ndryshime për veten e tij.

Amy Winehouse

Amy Winehouse kishte lyer flokët bjonde për një kohë të shkurtër. Ajo vendosi të ndryshojë imazhin e saj pasi u kthye nga pushimet nga Ishujt Karaibe. Përgjigjet e saj deklaruan se aktorja thjesht dëshironte të dukej ndryshe në atë kohë. Sidoqoftë, Amy u kthye përsëri në imazhin e saj origjinal mjaft shpejt, megjithëse ishte mjaft shokuese për flokët e saj.

Reklama

Natalie Dormer

Aktorja u shfaq me një prerje flokësh mjaft ekstreme në një ngjarje sociale në vitin 2014. Në atë kohë, ajo tronditi fansat e saj me guximin e imazhit të saj. Më vonë Natalie rrëfeu se ajo duhej të rruante flokët për rolin e saj në ‘The Hunger Games: Mockingjay”. Që nga ajo kohë, aktorja nuk ka ndryshuar aq shumë.

Reklama

Robert Pattinson

Në vitin 2014, Robert Pattinson gjithashtu vendosi të eksperimentojë me stilin e tij. Ai mori një prerje flokësh krijuese dhe të çuditshme që shumë njerëz thjesht nuk e kuptuan. Në atë kohë, aktori filloi të dalë në takime me këngëtaren, Tahliah Barnett dhe njerëzit po spekulonin se ishte ajo që ndikoi në një ndryshim të tillë.

Reklama

Angelina Jolie

Kohët e fundit, në mediat sociale është publikuar një fotografi e Angelina Joliet nga seti i një filmi, që shfaq aktoren me një ngjyrë të zbehtë të flokëve të saj. Jo, Jolie nuk u bë bjonde – ishte thjesht një paruke nga një film!

Megjithatë, aktorja ka eksperimentuar me pamjen e saj në të kaluarën. Në vitin 1995, aktorja gjithashtu kishte flokë bjonde të cilat nuk i mbajti shumë. Dhe ne mendojmë se ishte vendimi i duhur. /Telegrafi/

Reklama