Fansat e kombëtares së Anglisë ende kanë mundësi të fitojnë këtë verë, pasi në duart e tyre mund të bie një nga gjashtë kartëmonedhat në vlerën e pesë funteve, që në realitet kushtojnë 50 mijë funte (56 mijë euro). 

Një portier i kapitenit të Anglisë, Harry Kane, në madhësinë e pesë milimetrave është vizatuar në shenjë të numrit të golave që shënoi në Kampionatin Botëror.

Shënimet unike janë bërë nga mikro-gdhendësi 72 vjeçar, Graham Short, i cili ka siguruar që planet e tij janë të siguruara për 50,000 funte.

Kështu duket paraja fituese

Secili që ka fat të mjaftueshme ta marrë në duart e tyre një nga këto para, mund të pres që ta marrë shumën e parave në ankand.

Secila nga paratë në shenjë të golave shkruan ‘World Cup Golden Boot Winner 2018’, së bashku me një portret të Harry Kane.

Që të jemi real vetëm tri copa janë në treg dhe një është në Angli.

Harry Kanë personalisht ka marr një, ndërsa nga një e kanë marr Shoqata e Futbollit (FA) dhe ai që e ka gdhendur posedon një. /Telegrafi/