Të jesh pjesë e skuadrës përfaqësuese të vendit tënd është një ndjenjë krenarie.

Këtë më së miri e tregon momenti kur Fagner mësoi se do të jetë pjesë e Përfaqësueses së Brazilit për Kampionatin Botëror që do të mbahet në Rusi këtë vit.

Shtëpia e tij u shndërrua në festë në momentin që trajneri Tite e përzgjodhi atë.

Brazili publikon listën për Kampionatin Botëror, David Luiz, Dani Alves dhe Alex Sandro mbeten jashtë Brazili publikon listën për Kampionatin Botëror, David Luiz, Dani Alves dhe Alex Sandro mbeten jashtë

28-vjeçari e ka zëvendësuar mbrojtësin e lënduar të Paris Saint Germain, Dani Alves.

Fagner është pjesë e skuadrës braziliane, Corinthians.

Brazili është një nga skuadrat favorite për të fituar Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’. /Telegrafi/