LAJMI I FUNDIT:

“Gërvisht dhe fito”, refugjati ukrainas fiton 500 mijë euro në Belgjikë

“Gërvisht dhe fito”, refugjati ukrainas fiton 500 mijë euro në Belgjikë

Një burrë që iku nga Ukraina për shkak të luftës fitoi 500 mijë euro përmes një karte gërvishtëse, njoftoi sot Lotaria Kombëtare belge.

Një burrë bleu një karton gërvishtje për pesë euro muajin e kaluar në një pikë karburanti, që do të thotë se fitoi 100000 herë më shumë sesa investoi.


Fituesi, identiteti i të cilit do të mbetet i panjohur, siç ndodh me të gjithë fituesit e lotarisë belge, është nga 18 deri në 24 vjeç dhe ka jetuar në Bruksel gjatë 12 muajve të fundit, raporton jerusalempost.

“Ai ka ndjenja të përziera. Është e vështirë të kënaqesh me gjithçka që ndodh në vendlindjen e tij”, tha një zëdhënëse e Lotarisë Kombëtare.

Ajo shtoi se fituesi fillimisht dëshiron të bëjë një festë për të falënderuar të gjithë ata që e ndihmuan të integrohej në Belgjikë dhe më pas do të donte të bënte diçka për bashkatdhetarët e tij dhe rindërtimin e Ukrainës.

Fitimet e lotarisë në Belgjikë janë pa taksa. Vitin e kaluar, 165 persona nga një fshat i vogël belg fituan 142,897,164 euro në lotari. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Abazoviq ngriti në këmbë të gjithë lokalin në Beograd, festoi fitoren e Partizanit

Abazoviq ngriti në këmbë të gjithë lokalin në Beograd, festoi fitoren e Partizanit

Fun
Tufa e peshkaqenëve rrethojnë krokodilin në ujërat e Australisë, njëri prej tyre e kafshoi në këmbë – reptili i kundërpërgjigjet

Tufa e peshkaqenëve rrethojnë krokodilin në ujërat e Australisë, njëri prej tyre e kafshoi në këmbë – reptili i kundërpërgjigjet

Interesante
Një grua nga Uganda lind binjakët në moshën 70-vjeçare, tre vjet më parë në të njëjtin spital solli në jetë edhe një vajzë

Një grua nga Uganda lind binjakët në moshën 70-vjeçare, tre vjet më parë në të njëjtin spital solli në jetë edhe një vajzë

Interesante
Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Fun
Menduan se ishte vendosur për ta, studentët e huaj në Britani filmohet duke pritur në të kuqen – semafori ishte i vendosur për vetura

Menduan se ishte vendosur për ta, studentët e huaj në Britani filmohet duke pritur në të kuqen – semafori ishte i vendosur për vetura

Fun
Një TikToker-e u bë virale për festimin e ditëlindjes së saj – për shkak të shumës së vogël të parave që shpenzoi dhe vendin që zgjodhi

Një TikToker-e u bë virale për festimin e ditëlindjes së saj – për shkak të shumës së vogël të parave që shpenzoi dhe vendin që zgjodhi

Interesante
Kalo në kategori